Strona główna / Informacje / Stacja Netatmo i globalna sieć pomiaru pogody
Stacja Netatmo i globalna sieć pomiaru pogody

Stacja Netatmo i globalna sieć pomiaru pogody

Opublikowano: Styczeń 23, 2014

W dzisiejszych czasach można sprawdzić prognozę pogody online lub skorzystać z wielu aplikacji mobilnych. Co w takim razie sprawia, że stacja pomiarowa Netatmo zintegrowana ze smartfonem jest coraz bardziej popularnym gadżetem również wśród polskich użytkowników?

Netatmo to kompleksowy system monitorowania jakości otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego, kompatybilny ze smartfonami z systemem iOS oraz Android, ale także największa i najbardziej dokładna, zintegrowana sieć pomiaru pogody, jaką kiedykolwiek stworzono. Każdy użytkownik Netatmo ma możliwość przekazania swoich pomiarów do centralnego systemu. Co więcej, pomiary można śledzić w czasie rzeczywistym na mapie, która jest dostępna na stronie: http://www.netatmo.com/weathermap/. Po wpisaniu lokalizacji otrzymujemy mapę stacji pogodowych w okolicy. Oddawanie się temu zajęciu jest niezwykle wciągające i można stracić kilka ładnych minut na porównywaniu wyników.

netatmo_map

Podstawą działania stacji Netatmo są dwa moduły, które badają temperaturę oraz warunki atmosferyczne na zewnątrz oraz w pomieszczeniach, w których przebywamy. System jest intuicyjny i niezwykle prosty w obsłudze. Dzięki bezpłatnej aplikacji możemy na bieżąco odczytywać wszystkie zebrane informacje oraz śledzić statystyki.

Netatmo to nie tylko prognoza pogody. Moduły stacji badają stężenie CO2 w pomieszczeniach, jakość powietrza na zewnątrz, pokazują wskaźniki temperatury odczuwalnej, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza oraz inne parametry, które mogą wpływać na nasze samopoczucie. Moduły poprzez Wi-Fi łączą się z aplikacją, za pośrednictwem której dane są analizowane i dostarczane w postaci czytelnych prognoz i wykresów. System Netatmo generuje również alerty w przypadku nagłej zmiany warunków lub możliwości wystąpienia negatywnego wpływu środowiska na nasze samopoczucie.

netatmo

Ponieważ dane ze stacji Netatmo za zgodą użytkowników mogą przekazywane do bazy Netatmo, cały system to nie tylko lokalne statystyki, ale również największa sieć pomiarowa, warunków pogodowych, jaka powstała kiedykolwiek w historii. Dlatego prognozy Netatmo mają bardzo duży współczynnik sprawdzalności.

Moduł wewnętrzny Netatmo pozwala na pomiary jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Dzięki czujnikowi CO2 otrzymujemy alerty na telefon komórkowy za każdym razem, gdy stężenie gazu przekracza poziom komfortu oraz gdy może wywoływać ból głowy lub inne objawy zdrowotne.

Czujnik zewnętrzny monitoruje jakość powietrza na dworze, dzięki czemu możemy zaplanować aktywności poza domem w najbardziej dogodnej porze. Ten wskaźnik może wydać się luksusem przeznaczonym dla szczególnie wrażliwych, ale prawda jest taka, że w przypadku większych miast i aglomeracji zdarzają się dni, gdy nawet lokalne władze rekomendują pozostanie w domu na przykład ze względu na smog. Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, co bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i spadek odporności.

Stacja pogodowa Netatmo została wykonana z wysokiej jakości aluminium, zadowoli więc najbardziej wymagających użytkowników, którzy zwracają uwagę także na design i wzornictwo.

iCorner − dział produktów konsumenckich Alstor – jest jedynym dystrybutorem produktów Netatmo na terenie Polski.

Zdjęcia w rozdzielczości HR: http://www.netatmo.com/en-US/site/press#div_kit1

Informacja prasowa_netatmo_2014_01_23 Word

Informacja prasowa_netatmo_2014_01_23 PDF

 

Autor: iCorner